«Матері в молитві»

«Матері в молитві»

Фото0202При храмі Покров Пресвятої Богородиці в м. Яворові існує спільнота «Матері в молитві». Молитовна група була заснована весняного, травневого дня, у місяць, який християни присвячують Діві Марії – 11 травня 2006 року, однією з парафіянок храму Катериною Зубач, вперше у районі.

Рух  «Матері в молитві» розпочався в Англії у 1995 році і поширився по цілому світі. У 2000 р. при Архикатедральному соборі Святого Юрія у м. Львові з благословення Блаженнішого Любомира Гузара виникла перша спільнота в Україні. Тепер такі спільноти існують майже в усіх єпархіях та екзархатах УГКЦ. В Яворівському районі налічується понад 25 спільнот. Рух «Матері в молитві» України – це група матерів, які регулярно (раз у тиждень) збираються для спільної молитви. Спільноти організовані з благословення Патріарха та кожного правлячого єпископа УГКЦ для своєї єпархії.

На емблемі цього міжнародного руху записано слова: «Любов матерів змінює світ. Єднаючись у молитві ми врятуємо наших дітей». Таке служіння – це заохочення матерів зустрічатися разом, підтримувати одна одну молитвою та дружнім спілкуванням.

Кожна спільнота утворюється з благословення пароха. Та, що провадить молитовну групу називається слугинею. Національним координатором цього руху в Україні й у Львівській єпархії є п. Віра Чмелик. «Матері в молитві», які моляться у храмах, що належать до Львівської єпархії, розділені на чотири умовні частини – квадриги. За квадригу, яка об’єднує молитовні групи при храмах Шевченківського району м. Львова та Яворівського району, відповідає п. Надія Котик-Савчишин. З Яворівщиною ЇЇ пов’язують родинні корені (мама була зі смт. Шкла).

У лютому 2013 року на координаційній нараді, яка відбувається в другу неділю кожного місяця, усі спільноти у Львівській Митрополії розподілено за деканальним принципом та визначено відповідальних, які будуть координувати роботу в своїх деканатах. Духівник о. Михайло Демид урочисто благословив слугинь. У Яворівському районі є чотири деканати: Яворівський, Краковецький, Немирівський і Янівський.

Незмінне молитовне правило зустрічей груп «Матері в молитві» укладене в молитовнику «Матері в молитві». Український молитовник «Матері в молитві» укладено літургійною комісією УГКЦ у 2003 р. з благословення Патріарха Любомира Гузара. Формами діяльності спільнот є деканальні й єпархіяльні з’їзди, реколекції, участь у прощах.

Наша спільнота «Матері в молитві» зустрічається на молитву у неділю о 16.00 год. Ми активно долучаємося до таких захдів: реколекції в Унівському монастирі, у реколекційному центрі у Брюховачах, у монастирі Редемптористів святого Альфонса у Львові; прощ до Страдча, Ліска, Заглини, Крехова, Зарваниці, Гошева. У квітні 2008 р. ми були учасницями  ІІІ з’їзду молитовного руху «Матері в молитві» у церкві Вознесіння м. Львова на який з Англії приїхали засновниці руху Вероніка і Сандра. У липні цього ж року нас запросили на святкування 5-ї річниці молитовної групи при церкві Христового Воскресіння (м. Львів). Були на святкуванні річниці спільноти у Старичах. У січні 2011 р. були запрошені на 1 – річницю заснування молитовної групи у м. Новояворівськ у храмі св. Верх. Апп. Петра і Павла. У цьому ж році брали участь у створенні спільноти «Матирі в молитві»  у м. Яворові при церкві Різдва Пресвятої Богородиці та у с. Старий Яр – Покрови Пресвятої Богородиці.

В останні роки 7 квітня – на свято Благовіщення разом з спільнотами «Матері в молитві» Яворівщини у капличці Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться у приміщенні Яворівської ЦРЛ, спільно з о. Володимиром Гавриленкомі о. Василем Єсипом проводили всеукраїнську молитовно – просвітнецьку акцію «День подяки за дар життя».

У травні 2011 р. ми святкували 5 – річницю заснування нашої спільноти. Парох храму                о. Володимир Шидловський разом з деканом Яворівського деканату о. Степаном Кобасяром відслужили подячну Святу Літургію. Матері дякували Богові за дар материнства і молилися за ласку Божу для своїх родин, дітей, ближніх, за всіх хворих, немічних, одиноких, за щасливе майбутнє нашої молоді та всієї України. Окрасою свята був дитячий хор «Дзвін» під керівництвом  п. Петра Бабія. У 2012 р. розділили 5 – річне святкування молитовної групи «Матері в молитві» із спільнотою при церкві Св. Юрія м. Яворова.

Мати завжди у проханні до Бога. ЇЇ молитва найщиріша, бо мати завжди молиться серцем, просить щастя – долі для дітей і онуків, щоб Ангел Божий розпростер над ними свої світлі крила. «Єднаймось у молитві матері», єднаючись серцем і молитвою з Пречистою Дівою Марією, з кожною матір’ю, з кожною дитиною, з кожним українцем і зі всією Україною.

п. Леся

Матері в молитві ем.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

2 коментарі до запису “«Матері в молитві»”

 • марія:

  Христос воскрес! Звертається до вас недавно створена група *Матерів у молитві* із міста Алкала де Енарес в Іспанії. Підскажіть чи є статут групи і розкажіть більше про права і обовязки.І покажіть емблему групи. Дякуємо за допомогу

 • Лідія:

  СТАТУТ
  ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ «МАТЕРІ В МОЛИТВІ»

  Спільнота «Матері в молитві» Української Греко-Католицької Церкви – це група матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха Української Греко-Католицької Церкви для цілої УГКЦ і місцевого правлячого єпископа у кожній окремій єпархії УГКЦ. Ці групи зорганізовані в єпархіальні та національну структури в Україні та за кордоном. В Україні до спільноти можуть належати матері з інших Церков та національностей.
  Спільнота «Матері в молитві» УГКЦ є асоційованим членом Міжнародної спільноти «Утіха». Національні рухи в спільноті «Утіха» репрезентують їхні національні координати. Це членство служить для того, щоб українські спільноти могли краще пізнати служіння інших національних рухів, познайомитися з ними і разом молитися та слухати голос Господа Нашого Ісуса Христа у вірності до своєї оригінальної харизми.
  Небесною Покровителькою всієї спільноти є Матір Божа – вона вважала себе слугинею Господньою.

  1. Духовна концепція і мета
  Духовна концепція і мета спільноти «Матері в молитві» полягає в тому, щоб матері разом служили Господеві, несли любов і утіху, надію іншим людям і у свої родини. Таке служіння – це намагання заохочувати матерів зустрічатися разом і підтримувати одна одну молитвою та дружнім спілкуванням.
  Cпецифікою спільноти «Матері в молитві» є плекання внутрішнього життя з особливим наголосом у прагненні до святості.
  Головною метою всіх учасниць спільноти «Матері в молитві» є молитовне єднання на засадах духовної концепції. Для досягнення цієї мети кожна учасниця спільноти бере на себе такі зобов’язання:
  – щоденно молитися за рух;
  – надавати спільноті практичну допомогу, відповідно до своїх можливостей і того, до чого покликав її Господь;
  – брати участь у спільних зустрічах для молитви і дружнього спілкування;
  – обмінюватися особистим досвідом.

  2. Всеукраїнський та єпархіальний центри Спільноти «Матері в молитві»
  Центр спільноти повинен бути місцем:
  щоденної молитви за спільноту;
  духовних вправ;
  спільної молитви за осіб, які потребують молитовної підтримки;
  дружнього спілкування;
  навчання слугинь груп і надання їм допомоги;
  офісної діяльності;
  прийняття гостей з інших міст та з-за кордону.

  3. Завдання Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві»
  Спільнота «Матері в молитві» формується через намагання її членкинь спільно молитися, ділитися одна з одною своїми переживаннями, брати участь у різноманітній діяльності на користь спільноти.
  Кожна учасниця спільноти повинна поважати одна одну, безперервно молитися за спільноту, пропагувати взаємну любов та розуміння, виконувати своє покликання для добра Церкви та народу, дотримуючись вчення, рішень та постанов Церкви та цього Статуту.
  Учасниці спільноти не повинні нікого осуджувати, а намагатися впізнати в ближньому Господа, пам’ятаючи, що Бог любить кожну людину. Вони повинні поважати тих людей, яких Бог приводить до спільноти.

  4. Права і обов’язки національного координатора Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві»
  Національний координатор Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» (надалі – національний координатор) є передусім практикуючою християнкою, яка вміє дослухатися Божої волі і бажає Йому служити та розуміє духовну концепцію спільноти, відчуває покликання до її провадження, маючи підтримку своєї родини.
  Національний координатор очолює (координує діяльність) всіх груп «Матері в молитві» на парафіях Української Греко-Католицької Церкви як в Україні, так і за кордоном.
  Національний координатор призначається керівником Міжнародної спільноти «Утіха» за рекомендацією та благословенням (письмовим) Патріарха Української Греко-Католицької Церкви терміном на два роки.
  Національний координатор керує Всеукраїнською спільнотою «Матері в молитві» та:
  – несе відповідальність за збереження первісної духовної концепції спільноти, користаючи з порад Міжнародної спільноти «Утіха»;
  – надає допомогу у створенні нових груп;організовує з’їзди, реколекції та зустрічі учасниць спільноти;
  – веде облік усіх молитовних груп спільноти в Україні та закордоном;
  – розповсюджує літературу та подає інформацію про діяльність спільноти як в Україні, так і закордоном узгоджуючи матеріали (інформацію) з єпархіальними координаторами;
  – подає правлячим єпископам кандидатури (рекомендує кандидатів) на призначення регіональними (єпархіальними) координаторами спільноти, попередньо порадившись з духівником Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві».
  У випадках, коли між національним координатором та Міжнародною спільнотою «Утіха» виникають розходження в поглядах, спірне питання повинне вирішуватись за благословенням Глави УГКЦ.
  Провідництво – це дар, який нічого спільного не має з нашими власними зусиллями, який використовувати. Це молитва і піст, діла любові та милосердя, які відповідають на Божий поклик.

  5. Права і обов’язки регіонального (єпархіального) координатора
  Регіональний (єпархіальний) координатор є членом Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» у своєму регіоні чи єпархії УГКЦ і відповідає за збереження духовної концепції спільноти, узгоджує свої дії з національним координатором. Призначається з благословення правлячого єпископа (ординарія) за рекомендацією національного координатора та духівника терміном на один рік.
  Регіональний координатор:
  допомагає у створенні нових груп у єпархії, в якій служить;
  організовує єпархіальні з’їзди спільноти «Матері в молитві»;
  надає молитовну допомогу та поради членкиням спільноти та заохочує їх до спільної молитви;
  розповсюджує літературу та інформацію про події, що стосуються спільноти «Матері в молитві» в своєму регіоні;в
  відповідає за облік усіх молитовних груп спільноти у своїй єпархії, та щорічно узгоджує ці списки національним координатором.

  6. Провід молитовною групою
  Слугиня – та, що провадить молитовну групу на парафіях УГКЦ. Слугиня групи є членкинею спільноти «Матері в молитві» у своїй парафії (місті, селі) і призначається регіональним координатором за рекомендацією та благословенням пароха та погодженням із учасницями групи терміном на один рік.
  Слугиня:
  – дотримується молитовного правила зустрічей групи, укладеного Всеукраїнською спільнотою «Матері в молитві»;
  – надає молитовну допомогу та служить групі разом із помічницями;
  – заохочує до спільної молитви членкинь та підтримує добру атмосферу поміж усіма учасницями груп;
  – розповсюджує літературу та інформацію про події у своїй групі;
  – узгоджує всі власні ініціативи зі своїм регіональним координатором, щоб забезпечити збереження єдності та первісної духовної концепції руху;
  – щороку підтверджує існування групи у списках регіонального координатора.

  7. Членство у Всеукраїнській спільноті «Матері в молитві»
  Членкинею спільноти «Матері в молитві» може стати будь-яка жінка- християнка, серце якої віддане дітям. Це можуть бути матері як у природному, так і духовному розумінні.
  Групи повинні бути невеликі, від двох до восьми жінок. Винятки дозволені, якщо зберігається взаємна довіра та конфіденційність.
  Членкині не дають порад жодній особі стосовно її проблем, а лише вислуховують її і разом моляться.
  Слугиня групи повинна поінформувати всіх учасниць груп про те, що всі проблеми озвучені під час молитовної зустрічі, повинні залишитися конфіденційними.
  На кожній зустрічі групи «Матері в молитві» всі учасниці суворо дотримуються двох правил: не давати порад і притримуватися конфіденційності.
  Коли виникають труднощі та суперечки між окремими членкинями, найкращим виходом із ситуації буде помолитися за вирішення цієї проблеми без жодних коментарів.
  Щовечора кожна членкиня молиться за захист для всіх членкинь, учасниць всієї спільноти «Матері в молитві», а також в наміренні єдності та уникнення непорозумінь.

  8. Духовний провід
  Спільнота «Матері в молитві» повинна користати з духовної допомоги священика.
  Духівник Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» призначається Главою Української Греко-Католицької Церкви.
  Духовний провід полягає в тому, щоб бути духовним наставником, забезпечувати можливість сповіді, духовних бесід, Божествених Літургій, застерегти від різноманітних єретичних впливів, бути арбітром при виникненні конфліктів.
  Духівник Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» повинен брати участь у міжнародних зустрічах національних координаторів, які відбуваються раз на два роки, репрезентуючи специфіку духовного служіння в УГКЦ.
  Духівники на регіональному рівні для кожної окремої єпархії призначаються правлячим єпископом за рекомендацією регіонального координатора. Регіональний духівник повинен брати участь у регіональних організаційних нарадах слугинь своєї єпархії, які рекомендується проводити раз на квартал.
  Духівники на парафіях (місті, селі) призначаються парохом, вони дбають про додержання молитовного правила згідно молитовника спільноти «Матері в молитві». Духівник парафіяльної спільноти «Матері в молитві» не приймає участі в зустрічах матерів, але може, на прохання слугині групи, звернутись до них з наукою, молитвою і в організаційних потребах.

  9. Молитовник спільноти «Матері в молитві»
  Молитовне правило Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» схвалено Літургійною комісією Української Греко-КатолицьКої Церкви у 2003 році, було видано з благословення Патріарха Любомира та узгоджено з Міжнародною спільнотою «Утіха». До цього молитовного правила заборонено додавати інші молитовні практики.
  Дбаючи про збереження молитовних традицій УГКЦ, а також задля єдності з Міжнародною спільнотою «Утіха» в цілому світі, членкині спільноти послуговують саме цим молитовним правилом, особливо першою частиною молитовника.
  Спільнота «Матері в молитві» є надконфесійною, кожна учасниця спільноти повинна бути тактовною у ставленні до тих членкинь, які належать до інших конфесій. Саме тому, після кожної молитви є «коротка пауза». Це час для того, щоб висловлена подумки молитва кожної конкретної особи стала близькою всім матерям групи.
  Друга частина молитовника використовується для духовних вправ та конференцій. Реколекції та інші зустрічі допомагають глибше усвідомити стосунки членкинь спільноти «Матері в молитві» з Богом і Церквою.
  Всі нові молитовники спільноти видаються за письмовим дозволом національного координатора та за благословенням Церковної влади та повинні бути ідентичними попереднім. На останній сторінці обкладинки координатора повинні бути вказані контактні дані національного кординатора, а/с спільноти для можливого листування, реєстраційний номер спільноти «Утіха».

  10. Майно та кошти спільноти
  Добровільні внески, які збираються матерями в рамках власної групи, використовуються для потреб самої групи та на виконання узгоджених планів розвитку спільноти «Матері в молитві».
  Пожертви, які складають (надають) учасниці спільноти, призначені для підтримки діяльності спільноти «Матері в молитві» і витрачаються на виконання її завдань, а рішення про подальше використання цих коштів приймають матері, дослухаючись порад координаторів спільноти.

  Зауваги:
  Статут приймається Зборами координаторів спільноти «Матері в молитві», однак в самому статуті нічого не вказано про цей орган (хто скликає, порядок прийняття рішень, повноважні представники тощо).
  п.2 Статуту «Всеукраїнський та єпархіальний центри» фактично стосуються приміщення (будівлі) для спільноти, окремого пункту не потребують, можна додати цей пункт до п.10 «Майно та кошти». Однак, Всеукраїнська спільнота «Матері в молитві» не є юридичною особою, і не може придбати або прийняти в дар будь-яке майно.
  Для отримання статусу юридичної особи потрібна реєстрація спільноти як Всеукраїнської громадської організації. Для цього потрібно повністю переробити статут у відповідності до норм законодавства України, створити 14 місцевих осередків.
  Однак, таке юридичне визнання потягне за собою потребу подачі фінансових та податкових звітів тощо.

Залишити коментар

ПОВІДОМЛЕННЯ !!!

Нагадуємо на необхідності дотримуванні вимог чинного законодавства та вказівок цивільної влади щодо обмежень і правил поведінки на час карантинних заходів, а саме:

 1.  одягати захисні маски,
 2.  дотримуватись дистанції 1,5 – 2 метри,
 3.  не скупчуватись у групи більше 2-ох осіб,
agapit.1«Негоже турбувати Господа про що б то не було, крім як порятунок своєї душі. Не про тіло просіте, не про здоров’я, не про живіт піклуйтеся свій, - усе це є тлін порожній, у бажаннях ненаситний. Бо немає прохання більш гідного, ніж прохання про порятунок душі своєї».

Агапіт Печерський.

ОБЕРЕЖНО СЕКТИ !!!

13.01.8Новітні секти та схизми

Хто такі "Підгорецькі"? (Догналівці)

Про схизму лефевризму.

Пересторога вірним Греко-Католицької Церкви (читати)

Патріарх Філарет відкидає і не визнає секту догналітів   (читати)

Свідки Єгови, хто вони?  (читати)