Подорож до Відня

IMG_0359.1Протягом чотирьох днів  своєї мандрівки Європою, 5-8 липня, парафіяни храму Покров Пресвятої Богородиці – учасники дорослого та дитячого хорів (регенти Василь Мар’яш   і  Петро Бабій), разом з парохом о. Володимиром Шидловським,за підтримки паломницького центру «Рафаїл», на запрошення української громади церкви св. Варвари УГКЦ, перебували у Відні, а також подорожували святими місцями Польщі.  Зробивши першу зупинку в Освенцімі, учасники паломницької подорожі своїм розумом, думками, серцем доторкнулися до цієї надзвичайно трагічної сторінки в історії ХХ  ст. Між блоками 10 і 11 в Освенімі знаходився двір тортур, де ув’язнених катували і розстрілювали. Стіна, біля якої проводився розстріл, була реконструйована після закінчення війни. Тут у пам’ять про всіх невинно убієнних о. Володимир Шидловський та о. Володимир Ждан, який нас супроводив, відслужили панахиду, а хор відспівав її.

В Освенцімі загинуло багато священиків і монахів, серед яких Максиміліан Марія Кольбе  – польський святий новітнього часу, який добровільно віддав своє життя заради порятунку товариша по нещастю сержанта Франтішека Гаєвнічека. Франтішек Гаєвнічек після закінчення війни повернувся до вцілілих родичів та, проживши до глибокої старості, помер у віці 93 років. Під час канонізації, що відбулася 10 жовтня 1982 р. в Римі, Папа назвав св. Максиміліана Кольбе «святим покровителем нашого важкого століття».

Невеличкий переїзд – і паломники у Вадовіцах, розташованому за 50 км від Кракова польському  містечку, де пройшло дитинство Кароля Войтили.  Сім’я Войтилів винаймала скромне помешкання у двоповерховому будинку, який належав місцевому євреєві. Тепер тут музей родини Войтилів. Через дорогу від музею – костел Марії, де був охрещений майбутній Папа Іван Павло ІІ, де молилися його батьки і він сам.

Учасники дитячого хору заквітчали вулиці Вадовіце своїми вишиванками, а Святу Літургію у бічному вівтарі костелу, яку відслужили священики о. Володимир Шидловський та о. Володимир Ждан, – співом.

Наступна зупинка – Краків, одне з найбільш цікавих міст Польщі, що своєю неповторністю зобов’язане історії та архітектурі, яка відноситься ще до тих часів, коли Краків був столицею держави, а Вавельський замок – родовим гніздом польських королів. Серед архітектурних пам’яток найважливіші – Королівський замок і Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава, в якому відбувались урочисті коронації польських монархів.

Окрасою Королівського палацу на Вавелі є чудовий ренесансний двір, оточений триярусними галереями. Наші хористи – по черзі дорослі й юні – пересвідчилися у чудовій акустиці цього дворика, виконанням духовних творів українською мовою змусивши інших туристів зупинитися і прислухатися.

Насичений враженнями перший день поїздки добігає кінця. У містечку Ченстохово хористи поселися на ночівлю у монастирі сестер згромадження св. Вінкентія. Харизмою їхнього служіння є допомога потребуючим. Сестри радо і гостинно прийняли яворівських паломників. Другий день подорожі розпочинається зі Святої Літургії у каплиці монастиря, яку супроводить співом хор під керівництвом Василя Маряша.

Ченстохова – це духовна столиця Польщі, один з головних центрів паломництва, де перебуває Чудотворна ікона Матері Божої Ченстоховської, відома як “Чорна Мадонна”. Тут знаходиться великий католицький монастирський комплекс – Санктуарій Пресвятої Діви Марії Ясногорської, що належить монашому ордену паулінів.

Одним із перших кроків Краківського архієпископаВойтили було рішення перенести ікону Божої Матері з Ченстохови до своєї єпархії, де протягом року вона виставлялася для поклоніння у 120 парафіях за незмінної присутности архієпископа. Мільйони паломників кожного року відвідують Ченстохову, щоб поклонитися перед іконою Ченстоховської Богородиці, історія якої пов’язана і з Україною.

Базиліками і музеями Ясногорського монастирського комплексу яворівців провадить сестра Кароліна. У рицарському залі знайомить з історією Чудотворного образу, показує дари, які вірні століттями приносили у подарунок Божій Матері Ченстоховській. Попросивши у Богородиці благословення та заступництва у подальшій дорозі паломництва, хористи вирушають до Відня. Попереду – 600 км шляху.

Неділя, 7 липня, м. Відень. Цей день для паломників з Яворова дуже відповідальний. Сьогодні вони співають Святу Літургію у храмі св. Варва́ри. Наприкінці 18 ст. саме тут було засновано центральну парафію греко-католицької церкви у Австрії. І сьогодні цей храм – це куточок Батьківщини для українців, які з різних причин опинилися у Відні, головним чином у пошуку заробітків. Для більшості, якщо не для всіх присутніх на Літургії парафіян, спів церковних хорів з Яворівщини, наші вишиванки і милозвучна мова – це щирий привіт з Батьківщини. Під час спілкування з’ясовується, що тут багато людей зі Львова та області, навіть є вихідці з Яворівщини.

Пароха о. Володимира Шидловського, регентів та хори щиросердечно вітає від імені громади церкви св. Варваринастоятель о. Олег Ковтун, уродженець Івано-Франківщини, дякує за священичі ризи, привезені яворівцями як подарунок для храму, пошиті на прославу Пресвятої Богородиці.

Яворівці сфотографувалися на пам’ять біля погруддя Івана Франка, встановленого праворуч церкви (відкриття пам’ятника роботи львівського скульптора Любомира Яремчука відбулося у 1999 р.) та біля меморіальної дошки Андрія Гнатишина, українського композитора, диригента і педагога, чиє ім’я відоме всьому світові, протягом кількох десятиріч незмінного керівника хору церкви св. Варвари.

Цікаву екскурсію австрійською столицею для нас провела племінниця учасника хору п. Степана Теплого – п. Діана Тепла разом  зі своїм чоловіком п. Пітером Корчеком, уродженцем Відня, гордим історією свого міста. А для наймолодшим учасників поїздки це подружжя зафондувало смачне морозиво у центрі Відня.

п. Олена Бутко

Фоторепортаж :

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити коментар

ПОВІДОМЛЕННЯ !!!

Нагадуємо на необхідності дотримуванні вимог чинного законодавства та вказівок цивільної влади щодо обмежень і правил поведінки на час карантинних заходів, а саме:

  1.  одягати захисні маски,
  2.  дотримуватись дистанції 1,5 – 2 метри,
  3.  не скупчуватись у групи більше 2-ох осіб,
agapit.1«Негоже турбувати Господа про що б то не було, крім як порятунок своєї душі. Не про тіло просіте, не про здоров’я, не про живіт піклуйтеся свій, - усе це є тлін порожній, у бажаннях ненаситний. Бо немає прохання більш гідного, ніж прохання про порятунок душі своєї».

Агапіт Печерський.

ОБЕРЕЖНО СЕКТИ !!!

13.01.8Новітні секти та схизми

Хто такі "Підгорецькі"? (Догналівці)

Про схизму лефевризму.

Пересторога вірним Греко-Католицької Церкви (читати)

Патріарх Філарет відкидає і не визнає секту догналітів   (читати)

Свідки Єгови, хто вони?  (читати)